Usvojen mini Akcioni plan za unapređenje položaja Romkinja i Egipćanki u Podgorici

Mini Akcioni plan će služiti kao smjernica za sprovođenje aktivnosti koje će unaprijediti kvalitet života pripadnica RE zajednice i doprinjeti njihovoj boljoj integraciji u društvo.
Centar za romske inicijative – CRI, u okviru projekta „Djelovanje svih aktera u lokalnim zajednicama za socijalnu inkluziju Romkinja i Egipćanki u Crnoj Gori“, izradio je neformalni mini Akcioni plan za Opštinu Podgorica. Ovaj plan, kreiran u saradnji sa predstavnicima relevantnih institucija i nevladinih organizacija, definiše niz aktivnosti koje će biti sprovedene u narednom periodu, s posebnim fokusom na borbu protiv dječjih ugovorenih brakova, obrazovanje i problem prosjačenja.
Projekat finansijski podržava Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava, a njegov cilj je jačanje socijalne inkluzije i poboljšanje položaja pripadnica RE zajednice kroz konkretne aktivnosti i međusektorsku saradnju.
IZVOR: INSTAGRAM PROFIL CRI
Održavanju ovog značajnog događaja doprinio je Crveni krst Podgorica, koji je ustupio besplatan prostor za realizaciju sastanka. Na događaju je učestvovalo 10 predstavnika različitih institucija i organizacija, koji su aktivno doprinjeli definisanju budućih koraka za unapređenje položaja Romkinja i Egipćanki u Podgorici.
Mini Akcioni plan će služiti kao smjernica za sprovođenje aktivnosti koje će unaprijediti kvalitet života pripadnica RE zajednice i doprinjeti njihovoj boljoj integraciji u društvo.
